Тиждень "Живи, ялинко!"

Date: 24 грудня 2020 о 19:51, Refreshed 25 грудня 2020 о 15:06

ВИСТАВКА "НОВОРІЧНА ІГРАШКА": ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ.

Новий Рік - найяскравіше і довгоочікуване свято. Він вабить чарівною атмосферою, чарує сяйвом тисячі різнокольорових вогнів, огортаючи на мить всю Землю в світ чудес! І куди ж без головної традиції Нового Року - прикраси ялинки? Адже саме блискучі кулі і блискучі гірлянди змушують повірити в казку не тільки дітей, а й дорослих.
           Останній тиждень в нашому освітньому закладі проходить під назвою «Живи, ялинко!» Саме в ці дні бібліотекарем Нелиповецького НВК Требик А.І. була підготовлена для учнів 1-4 класів виставка «Новорічна іграшка», де діти дізналися про історію створення новорічних прикрас, почули відповідь на питання: «Чому саме ялинка або сосна?», «Звідки взялася традиція наряджати святкове дерево?»
         Новорічні ялинкові іграшки пройшли довгий шлях розвитку, а історія їх виникнення бере свій початок задовго до християнства. Наші предки вірили в лісових духів, і щоб задобрити їх злих представників, особливо активних у зимовий час, їм підносили дари. Ялинку вибрали тому, що в зимовий час тільки вона залишалася зеленою. На дерево вішали дари природи і всілякі солодощі.
            Отже, саме з тих далеких часів і почалася традиція прикрашати ялинки.                                                                                              Що стосується сучасного уявлення, історія новорічних іграшок почалася в німецькому м. Лауша в 1848 році. Тут, на склодувному заводі, з'явилася перша скляна куля. Довгий час іграшки виготовлялися тільки в Лауша і експортувалися в багато країн. У 20 столітті завод з виробництва ялинкових прикрас з'явилися в США, а потім і в інших країнах, де відзначали Новий Рік.