День толерантності в НУШ

Date: 17 листопада 2021 о 18:14

16 листопада - Міжнаро́дний день толера́нтності в усьому світі. Щорічно цей день відзначається і у нашому освітньому закладі. З метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей в класних колективах проводяться години спілкування, дискусії, тренінги, ігри.

• В 3 класі (класовод Мосейчук О.В.) пройшла розмова в дружньому колі «Толерантність. Що я про неї знаю».
  • В 4 класі (класовод Самошина В. М.) проведено годину спілкування «Запали вогник толерантності».

Діти створювали асоціативний кущ «Толерантність», грали в ігри «Якщо ти людина, то повинен…» та  «Так чи не так» з цеглинками LEGO, розгадували філворд з анаграмами «Що таке толерантність?», переглянули відеоролик «Толерантність». Було створено «Віночок Толерантності» (4 клас) та «Дерево Толерантності» (3 клас), де кожна квіточка чи листочок – це риса толерантної особистості. До скриньки порад записали  секрети толерантного спілкування та толерантної поведінки.

Класні приміщення  були  тематично оформлені,  розклеєно вислови мудреців та видатних людей про терпіння і терпимість до інших людей.

На згадку кожен здобувач освіти отримав емблему «Толерантність починається з мене!».

• В 2 класі День толерантності відбувся у співпраці класовода Косташ Г.І. з практичним психологом Федорюк Н.А. Діти подорожували країною Толерантності, де познайомилися з поняттям «толерантність», виявили основні риси толерантності; формували правильне уявлення щодо толерантної поведінки між собою; розвивали терпимість до відмінностей між людьми; виховували почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів.

Під час ігрових вправ другокласники робили досить дорослі висновки. А в кінці зустрічі, після прослуханої «Притчи про цвяхи», юні школярики прийшли до спільної думки: «Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні...».

Отже, наша Земля – це місце, де ми можемо любити і поважати один одного, дотримуватись традицій планети  Толерантності та жити за наступними правилами:

Люби ближнього, як самого себе.

Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.

Люби життя – неоціненний дар Божий.

Умій прощати і поважати людину.

Будь щедрим на милосердя, співчуття, розуміння.

Таким чином, навчання толерантності починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.